Domů » Nejlepší polštář mezi kolena (2023)

Nejlepší polštář mezi kolena (2023)

Polštář mezi kolena nabízí hned několik nesporných zdravotních výhod. Pokud máte problémy se zády, kyčlemi nebo klouby, může přinést opravdovou úlevu a vysvobození. Jaké další výhody nabízí a které polštáře mezi kolena patří mezi nejoblíbenější?

Nejlepší polštáře mezi kolena na spaní

1. Ortopedický polštář mezi kolena Decodoma

ortopedický polštář mezi kolena

cena: 599 Kč

DO OBCHODU

35+ hodnocení – přečíst recenze

Ortopedický polštářek mezi kolena z viskoelastické (paměťové) pěny je jako stvořený pro pohodlné spaní bez bolesti. Pěna o vysoké tuhosti (50 kg/m3) zabraňuje otlakům. Díky tomu se vám bude pohodlně spát na boku celou noc. Polštářek má snímatelný a pratelný potah na 40 °C. Jedná se o český výrobek.

2. Dreamolino Leg Pillow 25 x 25 x 15

polštářek mezi kolena ve tvaru srdce

cena: 500 Kč

DO OBCHODU

150+ hodnocení – přečíst recenze

Dreamolino Leg Pillow je vybaven měkkými a hladkými zaobleními a dokonale se tak přizpůsobí ženskému i mužskému tělu. Nohy můžete kdykoliv pokrčit, aniž by z polštáře sklouzly. Dreamolino Leg Pillow je vyroben z vysoce prodyšné, příjemné a měkké paměťové pěny, která umožní správnou cirkulaci vzduchu a zajistí příjemný chladivý pocit. Samozřejmostí je odjímatelný a snadno pratelný potah.

3. Polštář mezi kolena s fixačním páskem 26x21x16cm

polštář mezi kolena s fixačním páskem

cena: 549 Kč

DO OBCHODU

4+ hodnocení – přečíst recenze

Tvarovatelný polštářek mezi kolena z paměťové pěny o rozměrech 26x21x16 cm s fixačním páskem, který zajistí, že vám polštářek přes noc nikam neodcestuje. Povlak je snímatelný a pratelný na 30 °C.

4. Relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig 4home

polštář náhradní manžel

cena: 500 Kč

DO OBCHODU

600+ hodnocení – přečíst recenze

Tento polštář si oblíbíte například při potížích s kyčlemi, bolestmi zad nebo v těhotenství. Díky výplni z dutého vlákna je polštář vhodný i pro alergiky. Vzdušný povlak zajistí skvělou prodyšnost a díky zipovému uzávěru a možnosti sundání také snadnou údržbu. Polštář nemá zip pro regulování vnitřní výplně.

Polštář mezi kolena – výhody

Polštáře mezi kolena totiž přináší celou řadu především zdravotních výhod:

 • Zajišťují správnou polohu páteře a kyčlí ve spánku (odpočinku).
 • Zmírňují bolesti zad, kyčlí, kloubů a nohou.
 • Pomáhají při problémech s ischiasem, skoliózou a bursitidou.
 • Pomáhají s otoky nohou a křečovými žilami.
 • Jsou skvělým pomocníkem v těhotenství i po porodu.
 • Zmírňují bolest, ztuhlost a podporují dostatečné prokrvení.
 • Pomáhají rovnoměrně rozložit váhu těla.
 • Zvyšují celkové pohodlí ve spánku (odpočinku).

Bude pro vás polštář mezi kolena vhodný?

Při výběru polštáře mezi kolena zohledněte polohu, ve které spíte. Pokud polohu během spánku často měníte, nemusí pro vás být polštář mezi kolena tím pravým pomocníkem.

Pokud polohu měníte jen zřídka, pořiďte polštář mezi kolena s fixačním páskem, který zabrání vyklouznutí.

Naopak pokud prospíte většinu noci na boku, bude pro vás takový spací polštář mezi nohy vítaným pomocníkem, který ve spánku zajistí správnou a stabilní polohu páteře i kyčlí.

polštář mezi kolena

Kdo polštář uvítá:

 • Spáči na boku, u kterých polštář mezi koleny vyrovnává pozici páteře a snižují tlaky na dolní část zad. Celkově ulevuje od bolesti kyčlí a zad.
 • Těhotné ženy často pociťují křeče v nohou a bolesti zad. Použití polštáře mezi kolena výrazně pomáhá tyto obtíže odstranit nebo alespoň zmírnit.
 • Osoby s bolestmi zad nebo kyčlí, pro které je spánek utrpením. Polštáře mezi kolena udržuje páteř a kyčle ve správné poloze a pomáhají tím tyto nepříjemné bolesti minimalizovat. To samé platí i pro…
 • Osoby po operaci kyčlí nebo kolenních kloubů, kterým dokáže výrazně pomoci v klidném spánku a správné rehabilitaci.

Kdo si ho moc neužije:

 • Spáči na břiše, pro které je polštář mezi kolena zbytečností.
 • Spáči, kteří ve spánku často mění polohu. Pro ty může být polštář mezi koleny při změnách polohy během noci spíše nevítaným vetřelcem.

Co sledovat při výběru

Tvar polštáře

Polštáře mezi kolena mohou mít různý tvar. Mezi ty nejčastější patří:

 • Přesýpací hodiny. Polštář ve tvaru přesýpacích hodin dokonale zapadne mezi kolena (stehna) a udrží tím optimální polohu kyčlí a páteře. Často na sobě mají i malý fixační pásek, který se připoutá k noze a udržuje polštář na místě. Velmi oblíbený.
polštářek mezi kolena tvar přesýpací hodiny
 • Srdce. Ergonomický polštář mezi kolena ve tvaru srdce je nejmenší na trhu a obvykle nejlevnější. Hodí se mezi kolena (nebo stehna) lidí, kteří spí na boku. Často na sobě mají i malý fixační pásek, který se připoutá k noze a udržuje polštář na místě. Tento tvar je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších.
polštář mezi kolena srdce
 • Ve tvaru C nebo U. Těhotenský polštář ve tvaru C nebo U je vhodný, jak už název napovídá, pro těhotné maminky, pro které je nejvhodnější poloha ve spánku na levém boku. Nejedná se o klasický polštář mezi kolena, ale vzhledem ke svému tvaru může posloužit. Takový polštář nejenže dokáže dokonale „obejmout“, ale má i část, kterou lze vložit mezi kolena, a spánek tak výrazně zpříjemnit.
těhotenský polštář
 • Polštář na tělo (body pillow nebo také polštář náhradní manžel). Polštář na tělo je obvykle stejně široký jako klasický polštář pod hlavu, ale je minimálně dvakrát delší. Opět nejde o úplně klasický polštář mezi kolena. Polštáře body pillow jsou vhodné pro všechny, kteří spí na boku a stejně tak i pro těhotné ženy. Kromě toho, že vytvářejí prostor mezi koleny, poskytují spícímu i něco, co může obejmout.
polštář náhradní manžel

Kvalita materiálů

Většina polštářů mezi kolena je vyrobena z paměťové pěny a má nějaký typ pratelného potahu. Paměťová pěna je příjemný a pohodlný materiál, který poskytuje dostatečnou oporu. Paměťová pěna s vysokou hustotou je obecně kvalitnější než paměťová pěna s nízkou hustotou.

Bohužel ne všichni výrobci (a prodejci) poskytují všechny potřebné informace. Pokud je to možné, vždy před koupí čtěte recenze zákazníků, kteří už produkt zakoupili.

Polštář mezi kolena opravdu pomůže

Vzhledem k tomu, že polštáře mezi kolena dokáží výrazně ulevit od bolestí a mají i řadu dalších zdravotních výhody, investice do nich se rozhodně vyplatí. Polštáře mezi kolena jsou vítaným společníkem pro celkově pohodlnější spánek.