Domů » Nejlepší polštář mezi kolena (2022)

Nejlepší polštář mezi kolena (2022)

polštář mezi kolena

Všichni dobře známe a denně používáme polštáře pod hlavu. Pro někoho to možná bude překvapením, ale polštáře se dají využít i pod jiné části těla. Mezi ně patří i polštář mezi kolena, který přináší hned několik zásadních výhod. Chcete vědět, jaké mají polštáře mezi kolena výhody a jak vybrat ten nejlepší? Čtěte dál.

Nejlepší polštáře mezi kolena


1. Ortopedický polštářek mezi kolena Decodoma

Ortopedický polštářek mezi kolena z viskoelastické (paměťové) pěny je jako stvořený pro pohodlné spaní bez bolesti. Pěna o vysoké tuhosti (50 kg/m3) zabraňuje otlakům. Díky tomu se vám bude pohodlně spát na boku celou noc. Polštářek má snímatelný a pratelný potah na 40 °C. Jedná se o český výrobek.


2. Dreamolino Leg Pillow 25×25×15 cm

Dreamolino Leg Pillow je vybaven měkkými a hladkými zaobleními a dokonale se tak přizpůsobí ženskému i mužskému tělu. Nohy můžete kdykoliv pokrčit, aniž by z polštáře sklouzly. Dreamolino Leg Pillow je vyroben z vysoce prodyšné, příjemné a měkké paměťové pěny, která umožní správnou cirkulaci vzduchu a zajistí příjemný chladivý pocit. Samozřejmostí je odjímatelný a snadno pratelný potah.


3. 4Home Relaxační polštář Náhradní manžel Trevlig

Tento polštář si oblíbíte například při potížích s kyčlemi, bolestmi zad nebo v těhotenství. Díky výplni z dutého vlákna je polštář vhodný i pro alergiky. Vzdušný povlak zajistí skvělou prodyšnost a díky zipovému uzávěru a možnosti sundání také snadnou údržbu. Polštář nemá zip pro regulování vnitřní výplně.


Polštář mezi kolena – výhody

Možná si říkáte, proč byste měli polštář mezi kolena vůbec potřebovat. Jestli to není jen další zbytečnost a vyhozené peníze.

Není.

ČTĚTE TAKÉ:
Nejlepší špunty do uší na spaní (2022)

Polštáře mezi kolena totiž přináší celou řadu především zdravotních výhod:

 • Zajišťují správnou polohu páteře a kyčlí ve spánku (odpočinku).
 • Zmírňují bolesti zad, kyčlí, kloubů a nohou.
 • Pomáhají při problémech s ischiasem, skoliózou a bursitidou.
 • Pomáhají s otoky nohou a křečovými žilami.
 • Jsou skvělým pomocníkem v těhotenství i po porodu.
 • Zmírňují bolest, ztuhlost a podporují dostatečné prokrvení.
 • Pomáhají rovnoměrně rozložit váhu těla.
 • Zvyšují celkové pohodlí ve spánku (odpočinku).

Bude pro vás polštář mezi kolena vhodný nebo ne?

Při výběru polštáře mezi kolena je potřeba zohlednit polohu, ve které spíte. Pokud polohu během spánku často měníte, nebude pro vás polštář mezi koleny tím nejlepším pomocníkem, protože vám při změnách polohy pravděpodobně vyklouzne a najdete ho až ráno, jak odpočívá vedle postele.

Naopak pokud prospíte většinu noci na boku, může pro vás být spací polštář mezi nohy vítaným pomocníkem, který zajistí správnou a stabilní polohu páteře i kyčlí ve spánku.

polštář mezi kolena

Kdo polštář uvítá:

 • Spáči na boku, u kterých polštář mezi koleny vyrovnává pozici páteře a snižují tlaky na dolní část zad. Celkově ulevuje od bolesti kyčlí a zad.
 • Těhotné ženy často pociťují křeče v nohou a bolesti zad. Použití polštáře mezi kolena výrazně pomáhá tyto obtíže odstranit nebo alespoň zmírnit.
 • Osoby s bolestmi zad nebo kyčlí, pro které je spánek utrpením. Polštáře mezi kolena udržuje páteř a kyčle ve správné poloze a pomáhají tím tyto nepříjemné bolesti minimalizovat. To samé platí i pro…
 • Osoby po operaci kyčlí nebo kolenních kloubů, kterým dokáže výrazně pomoci v klidném spánku a správné rehabilitaci.

Kdo si ho moc neužije:

 • Spáči na břiše, pro které je polštář mezi kolena zbytečností.
 • Spáči, kteří ve spánku často mění polohu. Pro ty může být polštář mezi koleny při změnách polohy během noci spíše nevítaným vetřelcem.

Vybíráme polštář mezi kolena

Na co se tedy při výběru zaměřit a na co si dát pozor?

Tvar polštáře

Polštáře mezi kolena mohou mít různý tvar. Mezi ty nejčastější patří:

 • Přesýpací hodiny. Polštář ve tvaru přesýpacích hodin dokonale zapadne mezi kolena (stehna) a udrží tím optimální polohu kyčlí a páteře. Často na sobě mají i malý fixační pásek, který se připoutá k noze a udržuje polštář na místě. Velmi oblíbený.
polštář mezi kolena přesýpací hodiny
 • Srdce. Ergonomický polštář mezi kolena ve tvaru srdce je nejmenší na trhu a obvykle nejlevnější. Hodí se mezi kolena (nebo stehna) lidí, kteří spí na boku. Často na sobě mají i malý fixační pásek, který se připoutá k noze a udržuje polštář na místě. Tento tvar je jedním z nejpoužívanějších a nejoblíbenějších.
polštář mezi kolena srdce
 • Ve tvaru C nebo U. Těhotenský polštář ve tvaru C nebo U je vhodný, jak už název napovídá, pro těhotné maminky, pro které je nejvhodnější poloha ve spánku na levém boku. Nejedná se o klasický polštář mezi kolena, ale vzhledem ke svému tvaru může posloužit i tak. Takový polštář nejenže dokáže dokonale „obejmout“, ale má i část, kterou lze vložit mezi kolena a spánek tak výrazně zpříjemnit.
těhotenský polštář
 • Polštář na tělo (body pillow nebo také polštář náhradní manžel). Polštář na tělo je obvykle stejně široký jako klasický polštář pod hlavu, ale je minimálně dvakrát delší. Opět nejde o úplně klasický polštář mezi kolena. Polštáře body pillow jsou vhodné pro všechny, kteří spí na boku a stejně tak i pro těhotné ženy. Kromě toho, že vytvářejí prostor mezi koleny, poskytují spícímu i něco, co může obejmout.
polštář náhradní manžel

Kvalita materiálů

Většina polštářů mezi kolena je vyrobena z paměťové pěny a má nějaký typ pratelného látkového potahu. Paměťová pěna je příjemný a pohodlný materiál, který poskytuje dostatečnou oporu. Paměťová pěna s vysokou hustotou je obecně kvalitnější než paměťová pěna s nízkou hustotou.

ČTĚTE TAKÉ:
Jak vybrat ložní povlečení: materiály, rozměry, tipy na údržbu

Bohužel ne všichni výrobci (a prodejci) tyto informace poskytují. Pokud je to možné, vždy si před koupí přečtěte dostupné recenze zákazníků, kteří už stejný produkt zakoupili před vámi. Není to ideální, ale jako jakési vodítko to poslouží dobře.

Závěr

Polštáře mezi kolena přináší celou řadu zdravotních výhod a jsou i vítaným společníkem pro pohodlnější spánek. Chcete jeden pořídit? Neváhejte a vyzkoušejte. Je to investice, která se vyplatí a rozhodně nebudete litovat.